Podcast Het Vastgoedinstituut – Vastgoedfinanciering als bottleneck

Gepubliceerd op:

Vastgoedfinanciering

In verschillende Europese markten wordt het voor beleggers minder aantrekkelijk gemaakt in vastgoed te investeren. Terwijl er in die landen een tekort aan woningen is. Waarom eigenlijk? Het rendement dat institutionele beleggers als verzekeraars en pensioenfondsen vragen is niet hoog. Iets meer dan het rendement op risicoloze staatsleningen is al voldoende. In deze aflevering een gesprek met ASRE-docent Hans op ‘t Veld. Hij is bij pensioenbelegger PGGM verantwoordelijk voor Responsible Investments.

Vastgoedfinanciering

Of beleggers investeren in vastgoed, hangt af van een scala aan afwegingen. Overheden hebben grote invloed op die keuze, bijvoorbeeld met belastingwetgeving. Nieuwe regels maken investeringen in vastgoed nu minder aantrekkelijk. In Nederland, maar ook elders in Europa, vertelt Op ‘t Veld. Terwijl met het kapitaal van beleggers juist allerlei maatschappelijke problemen – zoals het tekort aan betaalbare woningen – kunnen worden opgelost.

Meer weten over vastgoedfinanciering?

Vastgoedfinanciering komt uitgebreid aan bod in de ASRE-opleidingen tot Master of Real Estate (MRE) en Master in Science of Real Estate (MSRE). Ook is er een compacte ASRE online-opleiding Vastgoedfinanciering. Boek een vrijblijvend gesprek met studieadviseur Lot Slatman.

Deel deze post: