Van transactie- naar teammanager – de carrière van MRE-alumna Elisa Dalfour

Gepubliceerd op:

Elisa Dalfour

Als kind wist Elisa Dalfour al dat ze de MRE-opleiding wilde doen. Haar vader had de opleiding gevolgd, ze studeerde net als hij economische geografie. Ze werkte ruim zes jaar als transactiemanager bij Woonzorg Nederland toen ze de stap zette. En tijdens de opleiding maakte ze intern promotie tot teammanager. “Ik zou het morgen weer doen”, zegt ze. “Het is maar twee jaar.”

Elisa Dalfour studeerde economische geografie en rolde na haar studie de vastgoedsector in. Bij de landelijk opererende seniorenhuisvester Woonzorg Nederland werd ze transactiemanager, verantwoordelijk voor acquisitie en dispositie van vastgoed. Met zo’n zes jaar werkervaring voelde ze dat de tijd rijp was voor verdieping. “Ik wilde wat extra inhoud”, vertelt ze. “En die verdieping komt pas echt aan als je met werkervaring in de collegebanken zit.”

Halverwege haar MRE-studie kreeg ze de kans door te groeien naar teammanager van het transactieteam. Die stap kwam als geroepen: ze bleef inhoudelijk betrokken bij projecten, maar werd tegelijkertijd meer strategisch en leidinggevend uitgedaagd. “Alles wat ik leerde, kon ik direct toepassen in mijn nieuwe rol”, zegt ze.

Door de verhalen van haar vader Albert Hoogland wilde Elisa Dalfour van jongs af aan al de MRE doen. Wat haar aansprak, was de combinatie van vakinhoud en brede vorming. “Naast vakinhoudelijke kennis is er ook de kant van leiderschap en strategisch management”, zegt ze. Ze vindt studeren leuk en is naast haar werk eigenlijk altijd met iets anders bezig. “Het voelde helemaal niet als een moetje, zoals studeren vroeger soms kon voelen. Het was allemaal even leuk.”

Studeren in de avond

Woonzorg Nederland gaf Dalfour in het eerste studiejaar een vaste middag per week vrij. De rest van de tijd om te studeren vond ze in de avonduren en weekenden. Haar sociale leven zette ze op een lager pitje, maar dat kostte haar minder moeite dan gedacht. Een deel van haar sociale activiteiten werd al snel ingevuld door de groep medestudenten. “Je ziet elkaar elke week, dat vult het gat dat elders valt.”

Het studieprogramma bleek met goed plannen prima te behappen. Dalfour adviseert twijfelaars om het gewoon te doen. “Het eerste jaar is best intensief met colleges. Maar je hebt gewoon een zomervakantie en het tweede jaar is eigenlijk maar een halfjaar college en een halfjaar scriptie.” En als tentamens samenvielen met drukke werkweken? “Dat heeft iedereen weleens. Dat overleef je wel”, zegt ze lachend.

Zachte kant van organisaties

Op de vraag welke vakken haar het meest hebben veranderd, noemt Dalfour er drie. Strategisch management sprak haar erg aan, hoewel er nauwelijks vastgoed in voorkwam: het draaide om de zachte kant van organisaties, om gedrag en overtuigingen en hoe je die combinatie bewust inzet op de werkvloer.

De bedrijfseconomische component van het vak investeringsanalyse verraste haar het meest. “Ik leerde een jaarrekening lezen en begreep beter waarom bedrijven bepaalde keuzes maken”, legt ze uit. En de juridische en fiscale kennis die ze opdeed, past ze nu bijna dagelijks toe in haar acquisitiewerk. “Als ik er zelf niet uitkom, bel ik een jurist of fiscalist. Het belangrijkste is dat ik weet wánneer ik moet bellen.”

Drijfveren bewust inzetten

Het traject van persoonlijke ontwikkeling, in blokken verspreid over de twee jaar, begon met een inventarisatie van haar drijfveren en gedrag. Twee jaar later is Dalfour veranderd, al ging het met kleine stapjes. “Als je weet wat je drijft en je herkent welk gedrag daarbij hoort, kun je dat bewuster inzetten in je werk”, zegt ze.

De buitenlandreizen van de MRE naar Parijs en Kaapstad zijn onderdelen die ze niet snel vergeet. De reis naar Parijs zorgde al vroeg in de opleiding voor een hechte band met haar groep. Maar Kaapstad maakte onverwacht veel indruk. “Ik was eerst wat sceptisch. Gaan we allemaal zielige situaties bekijken, dacht ik. Maar daar ben ik van teruggekomen.”

Omgeving veroorzaakt ongelijkheid

Als geograaf had Dalfour al oog voor ruimtelijke patronen, maar Kaapstad maakte voor haar zichtbaar wat elders vaak abstract blijft. “Kaapstad is één van de steden ter wereld waar je het beste ziet hoe de gebouwde omgeving en beleid bijdragen aan ongelijkheid”, zegt ze. Dat inzicht werd de aanleiding voor haar scriptieonderwerp: het verband tussen de ruimtelijke omgeving en kansenongelijkheid, met een focus op senioren. “Een voordracht in een collegezaal kan inzicht geven. Maar het zelf om je heen zien, raakt je meer.”

Voor haar Company Research Paper onderzocht ze hoe woningcorporaties hun vastgoedsturing kunnen inzetten om ruimtelijke ongelijkheid voor senioren te verkleinen. Uit haar onderzoek, op basis van 760 ingevulde enquêtes onder huurders van corporatie Woonzorg Nederland, bleek een duidelijk verband tussen de plek waar senioren wonen en hun gezondheid en hun toegang tot zorg. Hittestress treft senioren in kwetsbare wijken harder en wie in een buurt met een lagere sociaaleconomische status woont, ervaart ook slechtere toegang tot zorg. “Waar je wieg staat, is bepalend voor je kansen, maar dat geldt ook voor je sta-op-stoel”, vat Dalfour samen.

Goede mix van mensen

Een van de aanbevelingen uit het onderzoek past Dalfour inmiddels toe in haar acquisitiewerk: bij nieuwe complexen kijkt ze bewust naar een goede mix van doelgroepen en huurprijsniveaus. “Als je een gebouw neerzet voor rijkere mensen in een sociaal zwakkere buurt, los je niets op”, zegt ze. “Een goede mix van mensen in een complex stimuleert interactie – en dat biedt meerwaarde aan de sociale én de financiële kant. Dat is een win-winsituatie.”

Het contact met haar medestudenten ervoer Dalfour als een warm bad. Er was al snel een klik, zeker met de andere vrouwen in de groep, met wie ze twee jaar lang tijdens colleges op een rijtje zat. “We spreken elkaar nog best vaak. En met de hele groep organiseren we regelmatig een etentje of een boottocht”, vertelt ze. Ook in het bredere ASRE-alumninetwerk ziet ze meerwaarde: tijdens het jaarlijkse alumnifeest Night of the Masters komt ze bekenden tegen die ook de MRE hebben gedaan, wat het contact laagdrempeliger maakt.

Hulp van collega’s

De begeleiding vanuit de ASRE bij het schrijven van haar scriptie ervoer ze als prettig en persoonlijk. En de hulp van collega’s van Woonzorg Nederland, die hielpen met de formulering van enquêtevragen en de technische uitrol ervan, liet zien dat een scriptieonderzoek ook in de eigen organisatie kan worden gedaan.

Tegen wie twijfelt over de MRE, zegt Dalfour: “Gewoon doen.” Ze erkent dat de investering in tijd en geld fors voelt, maar relativeert die ook. Het eerste jaar is intensief, maar bij goede planning te overzien. Het tweede jaar biedt meer ruimte. En dan is er nog het perspectief van wat het oplevert. “Het is eindig”, zegt ze. “Het duurt maar twee jaar. En de ROI is top.”

Ook jouw volgende stap in vastgoed maken? Ontdek meer over de masteropleidingen bij de Amsterdam School of Real Estate. Bezoek de opleidingspagina’s van de Master of Real Estate en Master of Science in Real Estate voor meer informatie over de inhoud en download de brochure. Wil je persoonlijk advies? Dat kan! Vraag hier een vrijblijvend gesprek aan met onze studieadviseur Lot Slatman.

Deel deze post: